top of page
          MALAMUT NENÍ PES - MALAMUT JE ŽIVOTNÍ STYL
 

Vše začalo malou černou kuličkou s vánoční ozdobou vedle sebe. Byla to ona a ani jsem to ještě netušila. 14 dní jsme na ní koukali, až jsem se odhodlala Petrášům zavolat. A byla volná a byla naše. Největší péro co jsme si mohli vylosovat :) Jessie je střela, pohybově velmi nadaná, má skvělý charakter, který po ní prcci dědí. Najednou byl jeden malamut a jedny lumpárny málo, tak jsem dlouho hledala hnědého malamuta. Našla jsme v Polsku a po dlouhém přemlouvání jsem si domů vezla Ursu. Ta byla ve 4,5 měsících skoro stejně velká jako Jessie. Přišla myšlenka " když mám hnědého malamuta co zkusit výstavu". Přišly první slzy z neúspěchů, zklamání vystřídala paličatost, tréninky a dospívání fenek. Najednou jsme začali vyhrávat a během roku získaly všechny tituly co jsme mohly.

Z prvního vrhu "A" byly dvě favoritky a obě zůstaly doma. Agathka je dříč a tahač. Je nadaná na sport, ale ani na výstavách se neztratí a rozhodčí oceňují její svalnatou postavu a skvělý dynamický pohyb. Angie od štěňátka vykazovala neobvykle klidnou a milou povahu, která jí opravdu zůstala a je to nejroztomilejší stvoření smečky.

O klukovi jsem přemýšlela hodně dlouho a v roce 2017 mě uhranul svými psy pan Giuseppe Biagioti a jeho chovatelská stanice Del Biagio, která funguje od roku 1984. Zkusila jsme štěstí a vyjela do Italského Fana na osobní návštěvu a domluvení podrobností. Psi z Del Biagia se vyznačují velkou hlavou, pevnou kostrou, milou povahou a hlavně zdravím. Za rok a půl jsem si udělala výlet ještě jednou, tentokrát se semnou vrátil malý kluk Orson. Po domácku Luigi, Lojzík. Dnes je několikanásobný šampion a vyzkoušel si i roli leadra spřežení se svou dcerou Amy.

Chovatelská stanice_edited.jpg
FB_IMG_1555681032987.jpg
DSC00066.jpg
IMG_2616.jpg
DSC09980-Edit.jpg
FB_IMG_1537804203996.jpg
A protože nechci žádné povaleče a chci vychovat univerzální psi, jak na výstavu, tak na sport, začala jsme jezdit na kole, koloběžce, tahat pneumatiku až jsem se dostala ke spřežení s tříkolkou a saněmi.

 Od mala všechny důkladně socializuji a snažím se z nich vychovat slušné psy. Jsou krmeni velmi pestrou syrovou stravou na které mi velmi dobře prospívají.
Pokud by jste měli zájem o osobní návštěvu, jste u nás vždy vítáni po předchozí domluvě. Štěňátka od nás odchází plně socializovaná, umazlená, s plnými bříšky, očipovaná, odčervená a se startovacím balíčkem a kupní smlouvu. Pro budoucí páníčky jsem oporou a nabízíme opravdu plnohodnotný chovatelský servis včetně hlídání.
Pokud máte otázky nebojte se nás kontaktovat. Nekoušeme :)
photo-1.jpg
bottom of page