Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která se zaměřuje na chov úžasného a majestátného plemene Aljašského malamuta. Tomuto plemeni jsme naprosto podlehli díky naší první feně Janet Jacskon od Ledové královny, po domácku jménem Jessie. Jedná se o velmi inteligentní, pracovitou fenu, která miluje děti a společnost. Její neuvěřitelná povaha nás přesvědčila o tom, že chceme aktivně rozvíjet chov malamutů v ČR.
     Jako další do smečky nám přibyla vymodlená a báječná Tanana Ursa Minor, kterou jsme si dovezli z Polska. Je to fena neobyčejné síly a laskavé povahy. Kromě skvělého rodokmenu plného šampiónů, má i vyjímečnou hnědou barvu. Je to v ČR nová krev. Její maminka je importovaná z Finska.
     Snažíme se aktivně sportovat. Nejčastější pohyb je u nás na koloběžce, dále aktivní turistika a doufáme, že zimu 2018 budeme moci využít i sáně.
     Chov chceme dělat pro radost a proto je pro nás důležitá kvalita a ne kvantita. Vybíráme zajímavé psi ke krytí a vzdálenost a jazyková bariéra pro nás není žádnou překážkou.
     Budoucí majitele bychom pro naše miminka chtěli vybírat co nejsvědomitěji. 
Budeme vyžadovat doživotní kontakt s budoucími majiteli. Jako solidní chovatelská stanice nabízíme maximální chovatelský servis. Vždy tu pro ně budeme.
     Máme to takto nastaveno s oběma chovateli našich holek a jsem ráda, že tyto vztahy přerostly ve vztahy přátelské a že nás podporují a pomáhají nám. Za to velké díky rodině Petrášů a Edytě Langer.
Snažíme se aktivně účastnit výstav, od mezinárodních až po světové. Ze světové výstavy v Lipsku jsme v silné konkurenci s oběmi holkami odešli se známkou výborná. Ursa se dostala do úzkého kola 5ti nejlepších mladých fen. První úspěchy se nám dostavily v podobě získání junior šampiona Polska pro Ursu. V brzké době nás čeká dodělání šampiona Čech a Polska. Ve výstavách chceme nadále pokračovat, protože to je nedílná součást chovu. K výstavám bychom rádi přidali i sportovní úspěchy a sezóna 2018 bude určitě o tréninku a doufám, že i zkoušce závodů.
    Pokud máte jakékoliv dotazy, ozvěte se nám. Jsme tu pro Vás.

Chovatelská stanice Aljašských malamutů

Karolína Skoblová

Jakub Bambas

+420 607979831

malamute@moonlakestar.com

  • Instagram
  • White Facebook Icon
  • Google Místa sociální Icon
  • Facebook Clean